• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Краєзнавчий музей "Берегиня"

Звіт про роботу краєзнавчого музею «Берегиня»

Краєзнавчий музей «Берегиня» при Рожнівському НВК був відкритий у листопаді 2013 року. Зареєстрований у лютому 2015 року Управлінням освіти і науки Київської обласної держадміністрації.

Всього зібрано 149 експонатів.

Музей «Берегиня» є осередком освіти і виховання, сприяє формуванню у молодого покоління любові до рідної землі, народу, забезпеченню духовної єдності поколінь і призначений для виховання у школярів почуття гідності, патріотизму, національних переконань, твердої громадянської позиції, любові до рідної землі. Музей удосконалює навчально-виховний процес засобами позакласної і позашкільної роботи, є осередком виховної роботи в школі, а робота гуртка «Юні музеєзнавці», що діє при закладі, виконує ще й профорієнтаційні завдання .

Основна мета роботи музею – це просвітницька робота.

Головними завданнями в роботі музею є:

1. Сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу у школі.

2. Розширення і поглиблення загальноосвітньої та профільної підготовки учнівської молоді засобами позакласної та позашкільної роботи.

3. Формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

4. Впровадження педагогічним колективом школи нетрадиційних форм роботи за інтересами.

5. Вивчення, охорона і пропаганда пам’яток історії, культури і природи рідного краю.

6. Проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді. Музей займає дві кімнати. Матеріали, зібрані за допомогою колективу вчителів, учнів, колишніх випускників та жителів села Рожни, розміщені у таких експозиційних розділах:

- “Українська світлиця” (виставка старожитностей: представлені предмети народного побуту, народний одяг)

- “З історії села Рожни” (матеріали з історії рідного краю, освіти)

- “Захисники Батьківщини” (фотографії, документи, нагороди земляків, що брали участь у Другій світовій війні)

- “Герої не вмирають” ( фотографії, інформація про земляків-учасників АТО)

Протягом 2018 року робота краєзнавчого музею «Берегиня» була організована за наступними напрямками: організаційна, робота з документацією музею, фондова та експозиційна, освітньо-виховна.

Таким чином було продовжено роботу з ведення музейної документації: інвентарної книги, облік масових заходів, навчальних занять тощо.

При музеї діє гурток «Юні музеєзнавці», де займається 15 учнів 5-9 класів Рожнівського НВК. Школярі доглядають за пам’ятниками та могилами загиблих земляків. Звичайно, члени гуртка є екскурсоводами, активними учасники заходів, що проходять у музеї. Зокрема, було взято участь в конкурсі «Кращий екскурсовод року – 2018».

На нашу думку, головним призначенням музею є освітньо-виховна діяльність. Саме цьому напрямку роботи приділяється найбільша увага. Музей виконує, в першу чергу, функцію навчального кабінету. Саме тут проходять уроки історії (знайомство із давнім побутом, історичними подіями, пов’язаними із рідним краєм тощо), українознавства, української мови (написання творів-описів приміщення, опис портрета людини), української літератури. Класні керівники та класоводи використовують приміщення світлиці для проведення народознавчих виховних заходів.

Протягом року було організовано і проведено різноманітні за формою заходи за такими напрямками:

- національно-патріотичний (тематичні лінійки до вшанування пам’ятних дат, уроки присвячені цим історичним подіям);

  • День Соборності;

  • «Подвиг і жертва героїв Крут»;

  • вшанування пам’яті героїв Небесної сотні;

  • Шевченківські дні;

  • День пам’яті і примирення,

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ;

  • 75-та річниця визволення Броварщини від німецьких окупаційних військ;

  • свята до Дня мови та писемності;

  • День захисника України та козацтва;

  • Дня вшанування жертв Голодоморів і репресій;

  • Дня гідності та свободи;

- народознавчий (відзначення народних свят: новорічні та різдвяні свята, «Як на Андрія…», День святого Миколая);

- культурно-просвітницький (організація екскурсій до пам’яток культури, музеїв, визначних місць. Відвідування Кургану у с. Літки).

Проведення уроків-конференцій; занять та екскурсій в музеї та інших заходів які пов’язані з музеєм школи.

Не залишається актив музею осторонь громадських справ. Це і участь в урочистостях до Дня Перемоги, Дня прапора та Дня Незалежності України, заходах до Дня села.

Робота музею проводиться за планом, який щорічно складається радою музею та затверджується директором школи.

Музей до повної міри виконує функцію довідкового центру. Тут учні і вчителі можуть отримувати необхідні довідки з життя школи, матеріали для використання на виховних годинах, позакласних заходах. Робота в музеї формує у дітей зацікавленість минулим свого народу, його традиціями, звичаями, обрядами; викликає відчуття кровної приналежності до своєї нації, народу, виховує патріотизм.

На сьогодні краєзнавчий музей «Берегиня» є одним із центрів навчально-виховної та українознавчої роботи в школі.

Керівник музею «Берегиня» М.В Боровик

Буремними дорогами майдану…

/Files/photogallery/847/P1050117.JPG

Буремними дорогами майдану…

17 листопада учні Рожнівського НВК, члени гуртка «Юні музеєзнавці», побували на пішохідній екскурсії знаковими місцями Революції Гідності у м.Києві, що була організована Броварським районним Центром патріотичного виховання./Files/photogallery/847/P1050124.JPG

/Files/photogallery/847/P1050113.JPGЕкскурсовод, учасниця Майдану, пояснила причини початку масових протестів у листопаді 2013 р., розповіла про героїв Небесної Сотні, зупинилася біля місць, що стали визначними під час революції. Школярів уразили фотографії, що підтверджували почуту інформацію, зокрема спалення Будинку профспілок, розстріл майданівців. Не менш важливим став той факт, що підтримували українців люди інших країн та національностей./Files/photogallery/847/P1050115.JPG

Екскурсанти пройшли алеєю Героїв Небесної Сотні, майданом Незалежності, піднялися до Михайлівського собору, який взимку 2013-2014р. прихистив учасників революції. Незабутнє враження справила на присутніх історія, розказана біля Українського дому. Кожен виніс найголовніший урок: навіть одна людина може зробити багато для інших, а разом ми – велика сила.

екскурсія до Кам'янця-Подільського

/Files/photogallery/791/P1040906.JPG

На екскурсію до Кам’янця-Подільського

Пізнавати історію нашої Батьківщини найкраще, безпосередньо споглядаючи її пам’ятки та визначні місця. Учні Рожнівського НВК, вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» , 08 - 09 листопада відвідали визначні місця старого міста Кам’янця-Подільського (Хмельницька обл.) та Хотинську фортецю (Чернівецька обл.)./Files/photogallery/791/P1040923.JPG

Екскурсанти побували у баштах замку, храмах, костьолах старого міста; загадали бажання у найромантичніших куточках Кам’янця, ознайомилися і з сучасними зразками архітектури. Завдяки цікавій та змістовній розповіді екскурсовода Дяченко Л.О., школярі змогли відчути та уявити дихання різних епох, яким наповнений кожен куточок старого міста.

Учні залишилися дуже задоволені такою цікавою екскурсією.

Свято козацтва і захисників України

/Files/photogallery/791/DSC00317.JPG

До Дня захисника України в Рожнівському НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» було проведено захід «Козацькому роду нема переводу». На сцені школярі відтворили козацькі звичаї та обряди. Ведучі свята нагадали історію запорізького козацтва. Відеофільм про відродження традицій на острові Хортиця розширив уявлення учнів про «козацьку вольницю». Ушанували і нинішніх захисників нашої Батьківщини, земляків-учасників АТО, які завітали на захід./Files/photogallery/791/DSC02598.JPG/Files/photogallery/791/DSC02647.JPG

Свято завершила колективна патріотична пісня та слова-привітання для усіх захисників рідної землі.

Зустріч з учасником АТО

/Files/photogallery/791/DSC04538.JPG

Зустріч з учасником АТО

8 грудня відбулася зустріч вихованців Рожнівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» з випускником школи, учасником бойових дій у зоні АТО Лисенком Олександром. Учні мали змогу поспілкуватися з відомим земляком, почути відповіді на питання,які стосуються служби у лавах збройних сил України, участі у бойових діях, підготовки до служби в армії.

Героя привітали віршами, піснями. /Files/photogallery/791/DSC04552.JPGСам же Олександр подарував шкільному музею «Берегиня» бойовий прапор з підписами побратимів./Files/photogallery/791/DSC04555.JPG

«Україна пам’ятає».

Голодомор./Files/photogallery/791/DSC04397.JPG

27 листопада у Рожнівському НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» відбувся захід «Україна пам’ятає», яким вшанували пам'ять голодомору 1932-1933 років./Files/photogallery/791/DSC04336.JPG На свято був запрошений сільський голова Кабиш Володимир Михайлович, працівники будинку культури, батьки. Сільський голова звернувся до присутніх з побажанням пам’ятати історію свого народу, про те, що пережили українці у ті далекі роки, не бути байдужими у житті.

Учні 5-9 класів змогли відтворити атмосферу тогочасного лиха, згадивши причини та наслідки геноциду.

Художнє читання тематичних віршів, монологів пройняло співчуттям кожного присутнього. Велике враження справив відеофільм «Голодомор». /Files/photogallery/791/DSC04345.JPG

Завершився захід піснею «Свіча» у виконанні учениці 8 класу Лозової Даші.

День Гідності і Свободи

Два роки минуло, як українці вийшли на площі міст і селищ захистити свої права. Ця подія записана в історії України як Революція гідності. Саме такими словами розпочалася літературно-музична композиція «Герої не вмирають», яку підготували заступник директора НВК з навчально-виховної роботи Дворник Наталія Олександрівна та бібліотекар і педагог-організатор Мехед Оксана Петрівна. Захід був наповнений патріотичними віршами та піснями. Із уст ведучих звучали факти-свідчення відваги українців. Родзинкою заходу став флешмоб, у якому взяли участь учні 5-9 класів.

Гостями заходу були сільський голова Кабиш Володимир Михайлович, депутати сільської ради, працівники соціальної сфери, батьки. Разом з учнями вони вшанували пам'ять Небесної сотні, загиблих на Сході України хвилиною мовчання. Сільський голова звернувся до присутніх із побажанням миру, злагоди, єдності і завжди пам’ятати про тих, хто загинув за незалежну, вільну, єдину Україну.

ВІДДІЛ ОСВІТИ
БРОВАРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

РОЖНІВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

«ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІ СТУПЕНІВ - ДНЗ»

Рожнівської сільської ради Броварського району Київської області

07412 село Рожни Броварського району Київської області, вулиця Щорса, 70, тел. 804594-2-51-91 _______________________________________________________________________________________

26.11.2015 №161

Про участь районній краєзнавчій

конференції учнівської молоді «Голодомор

в Україні – злочин проти нації»

Відповідно до плану роботи Броварського районного центру патріотичного виховання учнівської молоді, наказу відділу освіти Броварської РДА від 11.11.2015 № 01-93/441 «Про проведення районної краєзнавчої конференції учнівської молоді «Голодомор в Україні – злочин проти нації», з метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, привернення уваги молоді до трагічних подій в історії України, відродження національної пам’яті

НАКАЗУЮ:

1. Взяти участь у районній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Голодомор в Україні – злочин проти нації».

2. Направити 27 листопада 2015 року у відділ освіти Броварської районної державної адміністрації на районну краєзнавчу конференцію учнівської молоді «Голодомор в Україні – злочин проти нації» ученицю 7 класу Холод Яну Романівну.

3. Призначити керівником, супроводжуючим та відповідальним за збереження життя і здоров’я учениці Бєляєву Г.М.

4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора НВК з навчально-виховної роботи Дворник Н.О.

Директор НВК Т.Г. Бєлінська

З наказом ознайомлено Бєляєва Г.М.

ЗАЯВКА

Рожнівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ»

на участь у районній краєзнавчої конференції учнівської молоді

«Голодомор в Україні – злочин проти нації»

П.І.П.

Навчальний заклад

Тема виступу

Керівник

1.

Холод Яна Романівна

Рожнівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст – ДНЗ»

«Жнива скорботи» українського народу

Бєляєва Ганна Миколаївна

Серце віддаємо дітям . . .

Скромна і мила, затишна і привітна, багата минулим і традиціями, рідна школа – так говорять про неї її вихованці. І не дивно, адже їхнє шкільне життя насичене подіями та святами, розвагами та цікавими колективними справами.

«Унашій пам*яті вони назавжди залишились…»

/Files/photogallery/732/DSC02539.JPG

/Files/photogallery/732/DSC02546.JPG«Унашій пам*яті вони назавжди залишились…» - таку назву мав захід, присвячений вшануванню пам* яті героїв Небесної сотні. Саме 20 /Files/photogallery/732/DSC02535.JPGлютого учні Рожнівського НВК під керівництвом Дворник Н.О., заступника директора школи з навчально-виховної роботи, виступили з палкими промовами, патріотичними піснями. Кожне слово, кожен плакат, кожен відеоролик промовляв до присутніх національним духом, був пройнятий патріотизмом. /Files/photogallery/732/DSC02519.JPG

«Герої не вмирають…» - провідний мотив цього заходу, що зачепив за живе кожного. Про це свідчили сльози на очах не лише дорослих, а й дітей. /Files/photogallery/732/DSC02510.JPG

Не обійшли увагою учасники і своїх земляків-патріотів. Згадали учасника Євромайдану, бійця АТО Березовського Володимира, колишнього учня школи, нині учасника бойових дій на Сході Лисенка Олександра.

Життєствердно на тлі заходу прозвучали заключні слова, виголошені Дворник Н.О.: «Ніхто нас не здолає, доки маємо пам'ять про наших борців за свободу».

А пам’ять б’є в набат …/Files/images/P1030404.JPG

Афганська війна, яка закінчилася 26 років тому безжально перекреслила тисячі молодих життів, переінакшила надії, плани, понівечила тіла і долі. Але разом з тим, серед страшних небезпек, вогню, крові, нелюдського напруження – ви мужніли і загартовувались.
До річниці виводу військ з Афганістану 15 лютого в краєзнавчому музеї «Берегиня» при Рожнівському НВК відбулася зустріч вихованців фольклорно-етнографічного гуртка Броварського районного центру туризму з воїнами-афганцями. Були присутні колишні випускники школи, /Files/images/P1030381.JPGучасники бойових дій Криваль Сергій Петрович, Мехед Микола Іванович, Половко Олександр Васильович, матері воїнів-афганців. Школярі вшанували пам'ять загиблих і живих воїнів-афганців.

За кожним воїном-афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни народжувались молоді солдати і командири, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність.

Лінійка памяті Героїв Крут

/Files/photogallery/732/DSC02198.JPG

Лінійка памяті Героїв Крут

29 січня 2015 року в Рожнівському НВК була проведена лінійка памяті Героїв Крут. Під час лінійки учні 8-9 класів повідомили інформацію про битву 29 січня 1918 року біля станції Крути, у якій загинуло 300 українських юнаків за свободу і волю України. /Files/photogallery/732/DSC02189(1).JPG

Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

Герої не вмирають, вони живуть у памяті і справах наступних поколінь./Files/photogallery/732/DSC02195.JPG

Сьогодні ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, що жертовно віддали своє життя повне сил за Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!

НАМ БЕРЕГТИ ТЕБЕ, СОБОРНУ І ЄДИНУ, І НАМ ТВОЮ ІСТОРІЮ ТВОРИТЬ!

/Files/photogallery/732/DSC02102.JPG

22 січня в Рожнівському НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» відбулися заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України. /Files/photogallery/732/DSC02112.JPG

Вчитель історії Коваль-Тоцька Н.В. та педагог-організатор Мехед О.П. з учнями 9 класу підготували та провели загальношкільну лінійку «Нам берегти тебе, Соборну і Єдину, і нам твою історію творить!».

/Files/photogallery/732/DSC02126.JPGМета заходу – виховання патріотизму та поваги до історії нашої країни. Під час заходу учні повідомили присутнім про історію соборності та читали вірші про Україну, учні виконали пісні «Заспіваймо пісню за Україну» та «Боже, я молю за Україну».

НЕСУ КУТЮ НА ПОКУТЮ

/Files/photogallery/732/DSC02088.JPG

/Files/photogallery/732/DSC02093.JPG Зимові свята український народ збагатив обрядами, звичаями, повір’ями. Ми, сучасне покоління, повинні зберегти скарби, що дійшли до нас. Найкращий спосіб це зробити – втілити їх у життя, дати нове звучання. Саме таке першочергове завдання ставлять перед собою учасники музею-театру «Берегиня», що діє у Рожнівському НВК.

/Files/photogallery/732/DSC02092.JPGТак нещодавно, до Різдвяних свят у світлиці-музеї було проведено інсценізацію різдвяного обряду «Несу кутю на покутю…». Члени фольклорно-етнографічного гуртка, вбрані у народні строї, відтворили атмосферу підготовки сім’ї до Святвечора. Це і приготування дванадцяти страв, обряд принесення куті хрещеним батькам та рідним, яскравим епізодом стала традиційна сімейна вечеря з використанням народних повір’їв, звичаїв. Не оминули дійові особи і звичаю колядування, яке проходить на Різдво.

Присутні учні отримали не лише задоволення від побаченого, а ще й досвід, який багато хто втілить у життя з приходом новорічних свят.

Андрію, Андрію, маю на тебе надію…

2014-12-12

/Files/photogallery/732/IMG_4548.JPG

Андрію, Андрію, маю на тебе надію…

12 грудня 2014 року керівником фольклорно-етнографічного гуртка Рожнівського НВК Дворник Наталією Олександрівною було проведено «Свято Калити», в якому взяли участь учні 5-9 класів. Діти гостинно привітали всіх присутніх піснею «Як у нас на Україні». Дійство відбувалося у формі українських вечорниць. Учні познайомилися із народними звичаями, старовинними обрядами часів язичництва та дізналися що таке «калита» і чому Апостола Андрія нарекли Первозванний./Files/photogallery/732/IMG_4511.JPG

На святі лунали народні українські пісні, а учасники ворожили на судженого та суджену. Для цього розсівали коноплі та кидали чоботи. А кульмінацією свята, звичайно, стало стрибання на рогачах і таке очікуване та веселе кусання калити.

/Files/photogallery/732/DSC01923.JPG

Свято було пізнавальним, динамічним, радісним. Завершальною нотою стало куштування учнями традиційних українських пирогів із різними обрядовими начинками, всередині яких були символічні «сюрпризи» – сіль, перець, цукерки, каблучки, ягоди, які передвіщали рід занять майбутніх суджених./Files/photogallery/732/P1040482.JPG

Школярі, вчителі, гості — всі поринули у неповторний світ українських традицій.

«Приємно /Files/photogallery/732/P1040478.JPGусвідомлювати, що у стінах вашої школи зростає молодь, яка не байдужа до народних традицій. А першочерговим завданням батьків та вчителів постає виховання у наших дітей бажання відроджувати й оберігати українські свята та звичаї», - підсумувала методист Броварського відділу освіти Герасименко Світлана Миколаївна.

Кiлькiсть переглядiв: 1359

Коментарi